FAQ

OGÓLNE

Dla kogo jest ranking?

Dla wszystkich wspinaczy, którzy szukają stabilnej internetowej platformy pozwalającej na archiwizowanie swoich skalnych dokonań. Najlepsi mogą liczyć na wsparcie finansowe PZA.

Czy żeby korzystać z rankingu, muszę być członkiem klubu zrzeszonego w PZA?

W NRWS klasyfikowany może być każdy obywatel Polski, wystarczy się wcześniej zarejestrować. Pamiętaj, że PZA dofinansowywuje jedynie zawodników zrzeszonych w klubach PZA!

Co z przejściami TRAD?

System umożliwia dodawanie dróg pokonywanych na własnej asekuracji, jednak podstawą do przyznawania stypendiów są osiągane trudności sportowe (suma punktów z nich wynikająca), nie zaś styl, czy różnicowanie ze względu na drogi pokonywane na własnej czy stałej asekuracji.

 

DOFINANSOWANIE

Kto może liczyć na dofinansowanie z racji uczestnictwa w NRWS?

Dofinansowanie może być przyznane tylko zawodnikom należącym do klubu zrzeszonego w PZA. Listę klubów skupionych w PZA znajdziesz TUTAJ. Jeżeli Twój klub nie należy jeszcze do PZA, zapoznaj się z TYMI INFORMACJAMI. Resztę szczegółów dotyczących dofinansowań znajdziesz w rozdziale IV regulaminu rankingu.

W jakim miesiącu i w jakiej formie wypłacane są stypendia za przejścia skalne?

Dofinansowania dla zawodników zostały opisane w rozdziale IV regulaminu KRWS. Zwyczajowo dofinansowanie dla zawodnika przyznawane jest na podstawie rankingu z roku ubiegłego.

 

PUNKTACJA I PRZELICZNIKI

Czym różni się ranking PZA od rankingu 8a.nu?

Punktacja NRWS ma podobną strukturę do tej znanej z serwisu 8a.nu, który przyjęliśmy za punkt odniesienia. Po konsultacjach środowiskowych postanowiliśmy wprowadzić jedną modyfikację: punktowy bonus za przejście OS to +125 pkt (na 8a.nu +145 pkt.). Inne różnice dotyczą wprowadzonych kategorii (juniorzy w NRWS).

Sponsorzy/partnerzy Wersja do drukuWersja do druku